کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از راه های است که باعث می شود همواره ابروهای پر پشت داشته باشید. می توان گفت کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد اما کاشت ابرو شرایط حساس تری دارد بنابراین نیازمند به دقت و ظرافت بالاتری می باشد به طور کلی کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو فرآیندی است که طی آن ابتدا موها را ازکناره های گوش برمی دارند. کاشت ابرو زیرا موهای کناره گوش نرم تر و مانند موهای ابرو می باشد ازاین قسمت مو استفاده می کنند ودرامتداد ابروهای یک فرد کاشت می کنند. کاشت ابروهم مانند کاشت مو است وپس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کنند و حدود سه ماه بعد موهای جدید ابرو جوانه زده و بعد از نه ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می شود.

مدت زمان لازم کاشت ابرو

مدت زمان کاشت ابرو در حدود ۴ تا ۷ ساعت زمان نیاز دارد وبا بی حسی موضعی انجام می‌شود.در یک جلسه درمانی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر یک از ابروها زده می‌شود. این پیوند درابتدا برروی یک ابرو کاشته شده و سپس درباره آن با بیمار صحبت می‌شود و تا زمانی که بیمار از ابروی خود راضی باشد در ادامه این درمان برای ابروی دوم انجام شده و در صورت نیاز پس از کامل شدن ابروی دوم می‌توان دوباره ابروی اول را اصلاح کرد. می توان گفت این روش درمانی سریع وبدون درد است البته امکان ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای چند روز پس ازعمل جراحی وجود دارد، امابعد از یک هفته هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود.

مراحل انجام کاشت ابرو

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از ناحیه سر و در بیشتر مواقع از بغل گوش گرفته می‌شوند. برای این کار درابتدا یک شکاف کوچک در سر ایجاد می‌ کنند تا بخشی کوچکی از موهای سر را از قسمت عقب سربردارند و سپس موهای برداشته شده را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تقسیم می کنند. سپس این پیازهای مو به صورت تک تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند تا به این ترتیب بتوان یک ظاهر کاملاً طبیعی برای ابرو ایجاد کرد. به دلیل اینکه موی پیوند زده شده به ابرو ازناحیه سر گرفته می شود، این مو مانند موی خود بیماررشد می کند بنابراین باید آن را به طورمرتب اصلاح و تمیزکنید تا ظاهر طبیعی موهای ابروحفظ شود. پس از کاشت ابروشما می‌توانید بعد ازعمل آن را بر ظاهر خود مشاهده کنید. درادامه طول کاشت ابرودریک دوره می‌ریزد و پس از گذشت سه الی چهارماه رشد عادی خود را از سر می‌گیرد. پس از شش ماه شما می توانید نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو را مشاهده کنید.

مراحل کاشت ابرو

نکات مهم در کاشت ابرو

 در کاشت تاج ابرو موها باید با یک زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود –  زاویه خواباندن موها وقتی به سمت بدنه ابرو می رود به تدریج کاسته شود تا اینکه موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته می شود. -البته پس از رشد موهای کاشته شده و همچنین چرب کردن آنها ابروی کاشته شده خوابیده می شود.اما این نکته قابل توجه است که که هیچ وقت ابروی کاشته شده از نظر خواب موها، کاملا شبیه ابروی طبیعی نخواهد شد.

عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو یک کاشت موی کوچک است. بنابراین عوارض جانبی کمی دارد ، ورم اطراف  چشم نیزاغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود. پس از جراجی اولیه امکان دارد قسمتی از اطراف چشم کبودشود، ورم کند یا ملتهب شود،البته امکان خارش نیز وجود دارد که اگراین خارش طولانی شود ممکن است به دلیل عفونت باشد که باید سریعا درمان شود. خارش را می توان با پماد برطرف کرد.

نتایج کاشت ابرو

کاشت ابرو دائمی است و خیلی سریع متوجه این تغییر درظاهر خود می شوید ، نتایج حاصل ازکاشت ابروعرض دوازده ماه بدست می آید .در کل می توان گفت کاشت ابرو روشی بی‌خطر است و کاشت ابروبرای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا اثر زخمی در ابرو دارند روش مناسبی است .

نکات مهم کاشت ابرو

پیوند ابرو مناسب چه کسانی است

-کاشت ابرو برای افرادی که موی آنها به‌طور کامل ریزش کرده وبرای یک سال رشد ابرو نداشته اند وکسانی که ابروهایی کم پشت دارند برای پرپشت کردن ابروهایشان می توانند از این روش استفاده کنند. – لازم بذکر است پیوند ابروکار تخصصی است و جراح با ید با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف  آشنایی کامل داشته باشد .به همین دلیل دربسیاری از موارد پیوند غیرصحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی می گردد. -کسانی که ازشکل و فرم ابروهایشان راضی نیستند و دائم از مداد ابروبرای تصحیح شکل آن استفاده می کنند این افراد می توانند برای تغییرفرم ابروهایشان کاشت ابرو انجام دهند. -کسانی که یا جای بخیه در ابروهایشان دارند می توانند برای ترمیم جای آنها ازکاشت ابرواستفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *