اولترازد ژنیکوماستی 

ژنیکوماستی چیست؟

اولترازد ژنیکوماستی :ژنیکوماستی به رشد غیر طبیعی پستان در آقایان گفته می شود که این رشد به دلایل متابولیکی اتفاق می افتد و سبب می شود شکل سینه آقایان حالت زنانه پیدا کند و حتی ممکن است باعث بروز درد در آنها شود .

اولترازد ژنیکوماستی

ژنیکوماستی ممکن است در هر سنی در آقایان ظاهر شود و مختص سن خاصی نمی باشد.همچنین ممکن است  در اثر عواملی مثل تغییرات هورمونی و داروهای استروژنی(نوعی هورمون زنانه است که در بدنسازی از آن استفاده می شود) ، برخی داروهای بدنسازی،مواد مخدر،وراثت، اضافه وزن و چاقی و یا استفاده از بعضی دارو های خاص ایجاد شود. البته بزرگ بودن سینه در آقایان همیشه دلیل بر بیماری نمی باشد .مثلا آقایانی که خیلی چاق هستند ،بزرگ شدن سینه هایشان به علت تجمع چربی درآن قسمت بوده و به دلیل بیماری نیست که  در این حالت خطری هم برای آنان ندارد. آقایانی که به علت چربی این مشکل در آن ها بوجود آمده می توانند با ورزش و تحرک زیاد در طولانی مدت چربی های ذخیره شده در این قسمت ها را آب کنند.

در آقایان انجام جراحی کوچک کردن سینه با روش اولترازد ژنیکوماستی برای درمان ژنیکوماستی ،شایع تر است.در مواقعی که احساس توده قابل لمس یا بزرگ شدن غیر طبیعی سینه می کنند و این توده سفت بوده و با درد همراه باشد ،حتما باید به جراح سینه مراجعه کنند. آقایان هورمونی به نام تستوسترون دارند  که مسئول به وجود آوردن صفات ثانویه جنسی در آن ها می شود، همچنین همه آقایان ،در غده فوق کلیوی خود ، مقدار اندکی از هورمون زنانه یا استروژن هم دارند که هنگام بلوغ تعادل میان این دو هورمون به هم می خورد و سینه نوجوانان بزرگ می شود  که خیلی اوقات ممکن است برایشان نگران کننده باشد. ولی بدن انسان به طور فیزیولوژیکی این بی نظمی را در مدت زمان کوتاهی اصلاح می کند.

ژنیکوماستی

علت بروز ژنیکوماستی چیست؟

مهم ترین دلایل فیزیولوژیکی که سبب ابتلای آقایان به ژنیکوماستی می شود عبارتند از:

 1. نارسایی کلیه
 2. نارسایی کبد
 3. سوء تغذیه
 4.  پرکاری  غده تیروئید
 5.  نارسایی غده هیپوفیز
 6. سرطان ریه
 7. آسیب  های نخاعی
 8. استرس های روحی روانی
 9. وجود عفونت HIV
 10. زونا

انجام ژنیکوماستی

ژنیکوماستی شدید

ژنیکوماستی شدید معمولا در جوانان به وجود می آید و در این حالت  سینه ها و نوک سینه ها از حالت نرمال بزرگتر شده و توده چربی زیادی در سینه ها ایجاد می شود .در ژنیکوماستی شدید،معمولا یک سینه از سینه دیگر بزرگتر می باشد و در تناسب اندام آقایان مشکل ایجاد می کند و سبب نارضایتی هر چه بیشتر آنان می گردد.

داروهای موثر در بروز ژنیکوماستی

 • استروژن ها
 • گونادوتروپین ها
 • داروهای شیمی درمانی سرطان
 • داروهای ضد فشار خون (متیل دوپا، رزرپین)
 • داروهای سیستم عصبی مرکزی (سه حلقه ای ها، دیازپام، فنی توئین، دی اتیل پروپیون)
 • داروهایی که مورد سوء استفاده قرار می گیرند (ماری جوانا، هروئین، متادون، آمفتامین ها)
 • داروهای ضد سل (ایزونیازید، اتیونامید، تیامستازون)
 • سایمتیدین
 • اسپیرونولاکتون
 • کتوکونازول

در صورت داشتن علایم زیر هم به پزشک مراجعه کنید

 • تورم، درد، بزرگ بودن یک یا هر دو پستان
 • ترشح خونی یا ترشح تیره رنگ از نوک پستان
 • بوجود آمدن زخم پوستی روی پستان
 • احساس کردن توده سفت یا سخت در پستان

 ژنیکوماستی شدید

در دوران بلوغ ،ژنیکوماستی خود به خود برطرف می شود. اما اگر بزرگ بودن پستان شدید و نامتقارن باشد و خود به خود برطرف نشود باعث ناراحتی در پسران نوجوان خواهد شد. گاهی اوقات امکان دارد پزشک برای مهار آثار هورمون های استروژنی،درمان های هورمونی تجویز کند و یا حتی برای کوچک کردن سینه ،جراحی هایی همچون اولترازد ژنیکوماستی را پیشنهاد کند.

گاهی بزرگ شدن پستان در نوزادان هم رخ می دهد و حتی با ترشح شیر (گالاکتوره) همراه است. این عارضه ممکن است در دوره نوزادی چند هفته طول بکشد اما به ندرت تا ۲ سالگی ادامه می یابد.

اولترازد ژنیکوماستی برای درمان ژنیکوپلاستی

گاهی اوقات کوچک کردن سایز سینه در مردان با ورزش و رژیم ممکن نخواهد بود .چرا که چربی های اضافه سینه ها معمولا در برابر رژیم غذایی و ورزش بسیار مقاوم می باشند.که در این حالت بهتر است از روش جراحی اولترازد ژنیکوماستی(برعکس پروتز سینه) استفاده کنید.معمولا بیمار از نتیجه حاصل از اولترازد ژنیکوماستی رضایت دارد.

درمان ژنیکوماستی با اولترازد ژنیکوماستی

دو نوع درمان برای درمان این بیماری در نظر گرفته شده است: درمان دارویی و جراحی هایی مثل اولترازد ژنیکوماستی .البته داروها به این دلیل که عوارض جانبی نامطلوب و تاثیر کمی دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از  بدنسازانی که این بیماری را دارند ،جهت درمان ،به طور خودسرانه دارو مصرف می کنند که خیلی خطرناک است. برای این ورزشکاران اولین گام قطع مصرف هورمون ها است.و حتی اگر می خواهند از روش اولترازد ژنیکوماستی استفاده کنند،حتما باید قبل از اولترازد ژنیکوماستی، مصرف دارو ها را قطع کنند.

درمان ژنیکوماستی

امروزه پزشکان برای درمان ،از روش هایی مثل اولترازد ژنیکوماستی استفاده می کنند. اولترازد ژنیکوماستی، روش بسیار مناسبی است که جایگزین مناسبی برای  جراحی های سخت و پردردسر گذشته شده است.اولترازد ژنیکوماستی جدیدتر و کاربردی تر بوده و دارای دوره نقاهت کمتری می باشد. و پیشنهاد ما به شما هم همین روش اولترازد ژنیکوماستی می باشد.

اولترازد ژنیکوماستی

اولترازد که روشی جدید برای لاغر کردن قسمت های مختلف بدن می باشد، روشی ایمن و بدون جراحی برای حذف بافت های چربی سینه ها خواهد بود .در اولترازد ژنیکوماستی، امواج دستگاه که صوتی و حرارتی می باشند ، فشار منفی در چربی های داخل سینه ایجاد می کنند که موجب ایجاد حباب در درون سلول ها شده  و سبب بالارفتن حجم آن ها می شود  و در نهایت اولترازد ژنیکوماستی، سبب انفجار و تخریب سلول های چربی خواهد شد.اولترازد ژنیکوماستی سبب می شود ،دیگر هیچ گاه چربی سینه بازگشت نداشته باشد.

 

https://drbayatshahbazi.clinic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *