لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا یکی یکی از جراحی های زیبایی پلک است، جراحی لیفت بالا ی چشم نه تنها امکان دیدن محیط و اشیا را برای فرد به وجود می اورد بلکه احساس درونی ما را بهتر به دیگران انتقال خواهد داد  . لیفت پلک بالا برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها انجام میشود .

ولی هدف از جراحی لیفت پلک بالا فقط زیبا شدن نیست. جراحی پلک اخیرا به وفور مورد استفاده قرار گرفته و نه تنها موجب شده که افراد زیبایی از دست رفته خود را به دست آورند ، بلکه باعث شده تا فرد سلامتی و دید خود را نیز به خود برگرداند.

مواردی همچون بالا رفتن سن بر روی پلک ها و سلامت آنها موثر خواهد بود . این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان خواهد داد .

میدان دید فرد

در مواردی این افزایش پوست در اندازه ای زیاد است  که میدان دید فرد را نیز محدود کرده و برای فرد بسیار نا امید کننده است. با داشتن این مسئله فعالیت های روزمره ساده ای همچون دیدن تلویزیون و یا رانندگی، به امری ملال آور تبدیل میشود . در نهایت افراد رو به جراحی پلک می آورده تا پلک های آویز را جمع کرده و بدین سبب دید فرد را بهتر خواهد کرد .

بالا رفتن سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است.معمولا در پلک بالا این تاثیر به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.در مواردی بالا رفتن سنبه اندازه ای زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، ولی افزایش سن در پلک پایین معمولا به صورت پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی ظاهر میشود .

از آنجایی که پلک افتاده میشود ، وزن ناشی از آن موجب شده تا بر چشم فشار وارد شده و بدین سبب فضایی ایجاد شده که در آن آب چشم یا همان اشک تجمع یافته و نشت پیدا خواهد کرد. با اصلاح افتادگی پلک ها به روش درمانی بلفاروپلاستی (blepharoplasty)، می توان آب مروارید را بیرون آورده تا بدین منظور دید فرد مشخص شده و به بینایی اش دوباره دست پیدا خواهد کرد .

زمانی که صحبت از سن و سال به وسط می اید، چهره ما نقش اصلی را دارد و درواقع این امر را بازگو می کند! پوست اطراف چشم ها در واقع معیاری از افزایش سن و گذشت زمان به شمار می اید که در طول زمان، چروک و افتاده خواهد شد و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) خود را از دست می دهد. افزون بر به وجود آمدن کیسه های چشمی در زیر چشم، در برخی موارد پوست روی پلک به گونه ای سست شده که دید فرد را دچار مشکل خواهد کرد . اگر این امر اتفاق بیفتد، تنها راه حل لیفت پلک بالا است.

لیفت پلک بالا یعنی چی

لیفت یا بالا کشیدن چشم (بلفاروپلاستی/ Belpharoplasty) نوعی از جراحی است که شامل برداشتن ظریف پوستهای اضافه و تنظیم چربیهای داخل پلک میباشد . می توان دو پلک فوقانی را با هم و پلکهای تحتانی را همزمان با هم جراحی کرد ولیکن اکثراً پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان جراحی میشوند .

پروسه جراحی لیفت پلک بالا

پروسه انجام لیفت پلک کار آسانی است اگر توسط پزشک انجام شود  . برای انجام این عمل، فرد تحت بیهوشی عمومی مورد عمل قرار می گیرد تا با اطمینان کامل که فرد هیچ دردی را حس نکند. همچنین جراحی لیفت پلک بالا را در حالی که فرد حس آرامش دارد، انجام داد.

این موضوع این امکان را به وجود می اورد که هم فرد مطمئن شود خاطر و آرامش داشته باشد و که فرد متخصص بتواند با نهایت دقت، عمل را به اتمام برساند.
برش پلک در حین بیهوشی در پوست فرد به وجود می آید تا اینگونه پوست اضافی و ماهیچه اضافی و چربی از چشم جدا شوند. سپس این برش توسط بخیه بسته خواهد شد.

اسکار بعد از جراحی لیفت پلک بالا

در جراحی ها این امکان وجود دارد که پس از پایان عمل، اسکار هایی از جراحی لیفت پلک بالا بر روی پوست فرد باقی بماند. گرچه زمان انجام عمل جراحی لیفت پلک بالا  برش ها در قسمت هایی از صورت زده میشود که به سختی قابل دیدن هستند .

دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت پلک بالا

به افرادی که قصد جراحی لیفت پلک بالا را دارند  چیشنهاد میشود که ۵ الی ۷ روز مرخصی کاری داشته تا پروسه درمانی این عمل تکمیل شود؛ گرچه بازیابی حالت طبیعی چشم نیاز به گذدشت چند هفته دارد. انتظار کبودی، تورم، قرمزی و برخی موارد دیگر در روزهای پس از لیفت پلک بالا داشته باشید. داروهای ضد التهاب می تواند به شما برای فائق آمدن بر این موارد، کمک زیادی را کند.

تیم جراحی و درمانی  بعد از پروسه جراحی لیفت بالا، دستورالعمل هایی را برای بهبود هرچه زودتر شما اتخاذ خواهند کرد تا اینگونه علاوه بر رسیدن به نتیجه خوب و مورد نظرتان، هرچه سریعتر دوران مراقبتی خود را سپری کنید.

 

jarahizibaee.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *