ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه: طبق پژوهش هایی که انجام شده ایمپلنت سیلیکون و سالین تفاوت مهمی با یکدیگر ندارند اما هر یک دارای جوانب مثبت و منفی هستند. در هر دو نوع ایمپلنت سینه بحث ایمنی پروتز سینه و خطر پارگی وجود دارد.

ایمنی پروتز سینه

ممکن است ایمنی پروتز سینه در اثر خطای جراحی، افتادن و یا فشار زیاد بر سینه در حین ماموگرافی به خطر بیفتد. اما پارگی در دو نوع ایمپلنت متفاوت می باشد و در نتیجه  ایمنی پروتز سینه در دو نوع سیلیکونی و سالینی متفاوت است.

ایمنی پروتز سینه در ایمپلنت سالینی

ایمنی پروتز سینه سالینی: پارگی در ایمپلنت سالین را به آسانی تشخیص می دهند. دراین نوع ایمپلنت وقتی مایع درون ایمپلنت نشست کند شکل پستان تغییر می کند اما چون مایع درون ایمپلنت سالین آب نمک است، وقتی مایعش نشست کند بدون خطر جذب بدن می شود و می توان گفت ایمنی پروتز سینه سالینی از این جهت بهتر است.

 

 

ایمنی پروتز سینه در ایمپلنت سیلیکونی

ایمنی پروتز سینه سیلیکونی: در مورد ایمنی پروتز سینه سیلیکونی باید گفت که در ایمپلنت سیلیکون تشخیص پارگی مشکل است و همچنین اگر در این نوع ایمپلنت پارگی ایجاد شود و سیلیکون نشست کند در بدن باقی می ماند و ممکن است بعضی مواقع به خارج از سینه و داخل گره های لنفاوی نفوذ کند و ایمنی پروتز سینه سیلیکونی از این جهت کمتر می باشد. با اینکه این امر خیلی وحشتناک به نظر می رسد اما تاکنون هیچ مطالعه ای نشان نداده که این امر منجر به پارگی شده باشد و ایمنی پروتز سینه از این نظر زیر سوال رفته باشد.

 ایمنی پروتز سینه سیلیکونی

ولی با این وجود برای رعایت ایمنی پروتز سینه، در صورت پاره شدن این نوع ایمپلنت دکتر به بیمار توصیه خواهد کرد که آن را خارج کند. در این نوع ایمپلنت معمولا پارگی خاموش اتفاق می افتد یعنی اینکه بیمار و پزشک در حالت عادی متوجه این نوع پارگی نمی شوند و تنها با MRI می توان آن را تشخصی داد. به همین دلیل هم FDA برای ایمنی پروتز سینه به خانم ها توصیه می کند سه سال بعد از جاگذاری ایمپلنت سیلیکون حتما MRI انجام دهند و سپس هر دو سال یکبار هم اقدام به تکرار آن بکنند. امکان دارد بیمه هزینه ایمپلنت را پرداخت نکند به همین دلیل ممکن است هزینه ام آر ای یک خانم در طول دوران زندگی بعد از پروتز سینه از هزینه خود عمل پروتز سینه بالاتر برود ولی ارزش دارد که به خاطر حفظ ایمنی پروتز سینه این هزینه ها را بکنید.

 

 

نتایج زیبایی شناختی

خیلی از خانم ها و جراحان پلاستیک ظاهر و احساس ایمپلنت سیلیکونی را به ایمپلنت سالینی ترجیح می دهند چون ایمپلنت سیلیکونی خیلی به بافت سینه شباهت دارد ولی ایمپلنت سالینی معمولا باعث ناهمواری در پوست می شود.

 

 

پلاتین و ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه: ایمپلنت سیلیکونی دارای پلاتین است در حالیکه در ایمپلنت سالین این پلاتین وجود ندارد. طبق گفته FDA، مطالعات هیچ خطری را درخصوص پلاتین گزارش نکرده اند اما با این حال خیلی از مردم فکر می کنند که پلاتین برای آنها ممکن است  ایمنی پروتز سینه را به خطر بیندازد و مضر باشد.

 

تصمیم گیری برای انجام پروتز سینه

برای تصمیم گیری راجع به انجام یا عدم انجام ایمپلت سینه چه برای بازسازی و چه برای افزایش آن کار آسانی نیست چون باید برای این کار خیلی موارد را در نظر بگیرید و بسنجید که از جمله این موارد مهم ایمنی پروتز سینه می باشد. طبق مطالعات انجام شده بیشتر از ۳۰۰.۰۰۰ خانمی که هر ساله از ایمپلنت سینه استفاده می کنند از آن رضایت دارند. اما با این حال خیلی از خانم ها برای انجام این عمل دچار نگرانی برای سلامتی خود در دراز مدت و ایمنی پروتز سینه هستند. اما ناکنون تحقیقات هیچ گونه رابطه ای بین پروتز سینه و بیماری جدی پیدا نکرده است و ایمنی پروتز سینه از این بایت نگرانی ای ندارد.

 

انتخاب پروتز بر اساس ایمنی پروتز سینه

برای اینکه بتوانید از اینگونه نگرانی ها و ایمنی پروتز سینه خلاص شوید، شاید مهم ترین کاری که باید انجام دهید این باشد که انتظارات واقع بینانه داشته باشید و به دنبال پزشکی باشید که واقعا به کارش اطمینان داشته باشید و با صراحت با این پزشک مشاوره نمایید و بهترین و بدترین حالاتی که ممکن است بعد عمل برایتان پیش بیاید و در مورد ایمنی پروتز سینه از پزشک بپرسید. چون هر چه بیشتر در مورد عمل و مزایا و معایب عمل و همچنین ایمنی پروتز سینه اطلاعات کسب کنید بهتر می توانید تصمیم گیری کنید.

 

 

از چه سنی می‌توان جراحی پروتز سینه را انجام داد؟

جراحی پروتز سینه از محبوب‌ ترین جراحی‌های زیبایی به حساب می آید و خانم‌ها بعد از گذاشتن پروتز سینه، رضایت بیشتری از ظاهر خود پیدا می کنند و لباس های مجلسی و زیبا را با اعتماد به نفس بیشتری به تن می کنند. معمولا یکی از سوالات رایجی که بیشتر خانم‌ها در مورد جراحی پروتز سینه می‌پرسند، این است که چه سنی برای انجام عمل پروتز سینه مناسب می باشد که ایمنی پروتز سینه به خطر نیفتد.

 

 

بهترین سن پروتز سینه

بهترین سن جهت جراحی پروتز سینه که ایمنی پروتز سینه تا حد ممکن حفظ شود، بین سنین ۱۸ تا ۵۰ سالگی می باشد. سازمان‌های معتبر جهانی، انجام این عمل را برای خانم‌هایی که سنشان کمتر از ۱۸ است توصیه نمی کنند چون این جراحی فقط باید زمانی انجام شود که رشد سینه ها کامل شده باشد. حتی ممکن است در برخی خانم ها در بیست سالگی هم رشد سینه ها کامل نشده باشد. در حالیکه در بعضی دیگر، سینه ها در سن ۱۸ سالگی به بالاترین حد رشدشان رسیده‌اند. انجام دادن عمل پروتز سینه بعد از کامل شدن رشد سینه ها، به بیمار و پزشک کمک می‌کند سایز مناسب‌ تری را برای پروتز سینه انتخاب کنند چرا که  انتخاب سایز و شکل پروتز سینه وقتی سینه‌ها هنوز در حال رشد هستند، کار دشواری می باشد.

ایمنی انواع پروتز سینه

بیشتر خانمهایی که خواهان بزرگ کردن سینه ها هستند معمولا در سنین بین ۲۰ تا ۳۵ سالگی می باشند و ممکن است قصد داشته باشند در آینده باردار شوند .توصیه جراحان به این بیماران این است که زمانی این عمل را انجام دهند که قصد نداشته باشند در آینده بچه دار شوند. چون در دوران بارداری و شیردهی شکل سینه ها دچار تغییر می شود. با اطلاعاتی که کسب کردیم نتیجه می گیریم بهترین سن برای بزرگ کردن سینه ها سنین بین ۳۵ تا ۵۰ سالگی است.

 

آیا جراحی پروتز سینه امن است؟

در حالت کلی پروتز سینه مشکلی برای سلامتی سینه ها ایجاد نمی‌کند؛ اما این حال ممکن است ممکن است عوارضی برای بیمار در پی داشته باشد که این عوارض قابل کنترل هستند و ایمنی پروتز سینه را به خطر نمی اندازند. تصمیم‌ گرفتن  برای انجام جراحی بزرگ کردن سینه، با ارزیابی کامل مزایای بالقوه و عوارض احتمالی این جراحی امکان‌پذیر می باشد. تصمیم گیری برای عمل کاملا شخصی بوده و بر اساس تمایل بیمار و مشورت با جراح باتجربه صورت می‌گیرد.

 مناسب بودن هر کدام از انواع پروتزها

برای حفظ ایمنی پروتز سینه باید به ابن نکته توجه کرد که کدام نوع پروتز برای چه کسی مناسبتر است کسانی که بعد از سرطان سینه بهبود یافته اند هر سنی که داشته باشند می توانند هر توع پروتزی را انتخاب کنند اما در خانم هایی که عمل پروتز سینه را به قصد زیبایی انجام می دهند، در خانم های ۱۸ ساله و بالاتر پروتز های آب نمکی و در خانم های ۲۲ ساله و بالاتر پروتز های سیلیکونی پیشنهاد می شود. بر طبق نظر FDA حاصل این دو محصول متفاوت از یکدیگر می باشد.

ایمن بودن هر کدوم از انواع پروتز سینه

البته امکان دارد پزشک شما برای شما یک نوع از پروتز سینه را نسبت به نوع دیگر ترجیح ترجیح دهد و آن را به شما توصیه کند چون در این انتخاب، موارد خاصی نظیر فرم بدن شما یا سایز فعلی سینه ها، می تواند یک نوع از پروتزها را برای شما مناسبتر سازد.

 

 

دکترشهبازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *